Okulary dobrze dobrane

Wybór okularów nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Wiele osób dokonuje go w oparciu o pierwsze wrażenie po nałożeniu okularów. Wybiera się te najbardziej pasujące, ale także wygodne i stylowe. Nie trzeba znać jakichś szczegółowych zasad doboru okularów, aby podjąć dobrą decyzję. Garść dodatkowych informacji, jak wybierać, aby wybrać dobrze, przyda się jednak klientom sklepów internetowych. Zakupy robione w sieci wymagają przygotowania z uwagi na ograniczoną możliwość testowania produktu. Okulary przeciwsłoneczne sklep internetowy zawsze można zwrócić. Większość kupujących woli jednak dokonywać wyboru raz, a porządnie.

Okulary dopasowane do twarzy

Wybór okularów nie wymaga specjalistycznej wiedzy
Autor zdjęcia: nan palmero

Istnieje kilka głównych kształtów twarzy, a wraz z nimi modele dopasowanych do nich oprawek. Warto zatem poznać swoją twarz, dobrze się jej przyjrzeć, a następnie sprawdzić, które okulary przeciwsłoneczne sklep internetowy mają szansę sprawdzić się najlepiej. Za najpowszechniejsze uchodzą twarze owalne. Ich posiadacze mogą sobie pozwolić na zakup niemal każdego rodzaju okularów i prawdopodobnie będą im one pasować. Z kolei twarzy kwadratowej przyda się złagodzenie za pośrednictwem okularów okrągłych, ewentualnie owalnych. Posiadacze twarzy okrągłej powinni natomiast sięgać po bardziej kanciaste, kwadratowe czy prostokątne rozwiązania. Dzięki nim twarz będzie wyglądała na szczuplejszą.

Kolor ma znaczenie

Kolorystyczna gama produktów, jakie oferuje okulary przeciwsłoneczne sklep internetowy, jest ogromna. O ile jednak barwę szkieł warto wybierać odpowiedzialnie, ponieważ wpływa na skuteczność ochrony oczu, to z kolorem oprawek można o wiele bardziej poszaleć. Warto jednak pamiętać, że:

  • żywe, zwracające uwagę kolory pasują na wakacje i uzupełnią nieformalne stylizacje;
  • klasyczne, stonowane oprawki są natomiast bardziej uniwersalne.
Tagi: , , ,