Jakie okulary przeciwsłoneczne pasują kobiecie?

Każda kobieta chce wyglądać pięknie. Dlatego dobiera swoją garderobę z ogromną starannością. Również okulary przeciwsłoneczne powinny kilkukrotnie przymierzyć, zanim zdecydują się na ich zakup. Jeżeli chcemy poszukać informacji na temat tego, jak dobierać okulary przeciwsłoneczne damskie możemy informacji poszukać w sieci albo udać się do stylistki lub optyka, który nie tylko dobierze nam okulary odpowiednio do kształtu twarzy, ale przede wszystkim dobierze odpowiednie soczewki (polaryzacyjne, fotochromowe itp.).

Jakie okulary do jakiego kształtu twarzy?

Kupując okulary po pierwsze powinniśmy zwracać uwagę na soczewki, jakie będą się w nich znajdować, a po drugie na to, jaki posiadamy kształt twarzy
Autor zdjęcia: tmarsee530

Kupując okulary po pierwsze powinniśmy zwracać uwagę na soczewki, jakie będą się w nich znajdować, a po drugie na to, jaki posiadamy kształt twarzy. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której zakładając okulary na nos będziemy wyglądać komicznie. Poniżej przedstawione zostaną wskazówki, które pomogą dobrać odpowiedni kształt oprawek:

  • twarz kwadratowa – tutaj sprawdzą się okulary, które mają ciepły i przyjazny kształt. Osoby z kwadratową twarzą wyglądają bowiem na surowe. Doskonale sprawdzą się u nich owalne lub okrągłe okulary bądź aviatory, które kochają wszyscy, bez względu na kształt twarzy. Dodatkowo powinno się wybierać jasne kolory oprawek.
  • twarz trójkątna – z racji tego, że proporcja między czołem a podbródkiem w twarzy trójkątnej zostało zaburzone, okulary słoneczne i korekcyjne mają za zadanie jej przywrócenie. W związku z tym doskonale sprawdzą się tutaj okulary owalne lub okrągłe. Idealnie sprawdzą się również kocie okulary.
  • twarz owalna – tutaj nie ma większego problemu z doborem oprawek. Sprawdzą się tak naprawdę wszystkie modele, zarówno kwadratowe, kocie, a nawet w kształcie motyla
  • twarz okrągła – tutaj doskonale sprawdzą się okulary kwadratowe. Doskonale skontrastują owal twarzy, nadając jej odpowiednie rysy. Można również pokusić się o zakup aviatorów.

Jak widać powyżej, musimy bacznie przyjrzeć się naszej twarzy, aby dobrze wyglądać w okularach przeciwsłonecznych.